Pasta

Тестенини со спанаќ и печурки

Лесна и неверојатно вкусна, оваа тестенина подготвена од @martinascookingg едноставно се топи во устата!

Подолу може да го најдете рецептот, а кликнете тука за да го погледнете видеото.

Рецепт: 

 

Потребни состојки:

  • 1/2 главица кромид
  • 5-6 оревчиња
  • 10тина свежи шампињони
  • 200 мл неутрална павлака
  • 150 гр спанаќ
  • Зачини
  • Кашкавал
  • 150 гр Таљатели

Во тава пропржете ги кромидот и печурките. Додадете спанаќ, неутрална павлака, зачини, а на крај и сварените тестенини.

Послужете со пармезан и ореви по избор и совршено оладена Coca‑Cola или Coca‑Cola Zero.

Вашиот рецепт за магија е готов!

Ако го поканивте и Вашето друштво, Coca‑Cola 6x0,33l e совршеното пакување за Вас!

Добар апетит!