Camilo

I pajisur me një ndërthurje të natyrshme të shkrimit të patëmetë të këngëve dhe një ndjeshmëri intuitive, Camilo është një nga artistët më me ndikim të brezit të tij. Para debutimit të tij, artisti nga Medellini i Kolumbisë, i nominuar tre herë për çmimin GRAMMY®️ dhe pesë herë fitues i çmimit Latin GRAMMY®️, shkroi dhe vuri në skenë hite tejet të suksesshme për artistë të shumtë, por ishte muzika e tij ajo që kapërceu kufijtë dhe solli ngushëllimin dhe lumturinë aq të shumëpritur për miliona dëgjues. Ai ka shumë hite që kanë zënë vendin e parë në listat mbarëbotërore dhe ka bashkëpunuar me superyje si Shakira, Ozuna, Rauw Alejandro, Shawn Mendes, Selena Gomez, Alejandro Sanz, Camila Cabello dhe Myke Towers, ndër të tjerë. Biletat për turnetë e tij ndërkombëtarë vazhdojnë të mbeten ndër më të shiturat. 

Camilo | De Adentro Pa Afuera | Coke Studio