Лого на Coca-Cola

Производи

Coca-Cola Original Taste

Coca‑Cola

Единствен вкус кој носи врвно уживање, инспирација и вистинско освежување за телото, умот и духот, ја покренува силата на оптимизмот и го прави секој миг магичен.

Хранливи факти
U: 100ml %*
Енергетска вредност 185kJ / 44kcal 6%
Масти 0g 0%
Од тоа заситени масни киселини 0g 0%
Јаглехидрати 10.9g 10%
Од тоа шеќери 10.9g 30%
Протеини 0g 0%
Сол 0g 0%

Сите оригинални вкусови на Coca‑Cola што очекувате да ги најдете.

Coca‑Cola е единствениот безалкохолен пијалак на кој му успеа ширум светот да го поврзуваат со поимот „уживање”.

Тоа е затоа што на стотици милиони потрошувачи им нуди освежување, неповторлив вкус и енергија во едно единствено доживување.