Што е рецепт за магија?

Тоа се случува кога ќе ги соединиш овие 3 состојки: 

 

Момент + 

Оброк +  

Совршено ладна Coca‑Cola = 

Рецепт за магија! 

А најубавите моменти се оние кои ги споделуваме со најблиските, затоа за вас ги подготвивме овие рецепти направени од нашите пријатели. Споделете оброк и споделете Coca‑Cola со некој што го сакате денес!

Веге бургер

Вкусен и посен овој бургер го подготви @glavcevdejan и е совршен избор кога сакате да пробате нешто ново и возбудливо!

Веге бургер

Тестенини со спанаќ и печурки

Лесна и неверојатно вкусна, оваа тестенина подготвена од @martinascookingg едноставно се топи во устата!

Тестенини со спанаќ и печурки

Мортадела пица

Не мора да одите во Италија за да ја вкусите совршената пица, само пробајте го овој рецепт што го подготви @daveskitchenofficial!

Мортадела пица

Зачинети пилешки крилца

Раздвижете ги вашите сетила за вкус со овој рецепт на @cuklev!

Зачинети пилешки крилца