Zero sheqer, ama zero kompromis

 

Mund ta shikosh kudo që të shkosh, të imagjinosh dhe të dëgjosh tingullin e pagabueshëm kur hap një shishe, flluskat që ju gudulisin shqisat... Erdh koha ta provosh!

Shënime të rëndësishme

Me shijen nuk ka kompromis

- Si mund ta paragjykosh nëse ende se ke provuar? 😉

 

Coca‑Cola Zero

Zero sheqer - pa kalori  / Pije freskuse joalkoolike pa vlera energjetike, me ëmbëlsues.

Faktet ushqyese
Nutritional value for: per 250 ml (%*)
Energji: 2.3 kJ / 1 kcal (0%)
Yndyrna: 0 g (0%)
nga të cilat acide yndyrore të ngopura: 0 g (0%)
Karbohidrate:
prej të cilave sheqer : 0 g (0%)
Proteina: 0g (0%)
Kripë: 0,05g (1%)

Përbërësit: ujë, dioksid karboni, ngjyrues: E 150d, ëmbëltues / ëmbëlsues: ciklamat natriumi, acesulfam K dhe aspartame**, acidifikues / acid: acid fosforik, aromatizues natyral / aromë natyrale, aromatizues / aromë: kafeinë, rregullator i aciditetit: citrate natriumi.

* Referenca e marrë për një të rriturit mesatar / Konsum referent për një person të moshës mesatare (8400 kJ / 2000 kcal).

** Përmban burim fenilalaninë/ të fenilalaninës.