Зголемете ги секојдневните победи со Powerade

Cоздаден и прв пат воведен во 1988. Формулиран со јаглехидрати и витамин Б6, тој е моќен, истраен и е победа во шише.“

Powerade

Производи

Powerade Mountain Blast 500ml

Powerade Mountain Blast

Powerade Mountain Blast е негазиран освежителен безалкохолен пијалак кој е специјално наменет за оптимална хидратација. Тоj е совршен пијалак за консумација за време на интензивни физички вежби, моменти во кои е потребна соодветна хидратација. Тоj е вашиот спортски пријател, формула со Б6 витамини и јаглехидрати коишто помагаат во одржување на формата за време на интензивни физички вежби. Затоа, тоj е совршен напиток за обновување и подобрување на апсорпцијата на течности.*


*Растворите на јаглехидрати и електролити ја подобруваат апсорпцијата на вода и придонесуваат за зголемена издржливост за време на долготрајна физичка активност

Витаминот B6 придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста

Производот треба да се користи како дел од разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Нутритивни вредности во
Квантитет per 250mL
Енергија 193kJ / 45kcal (%*)
Масти 0g 0%
од кои заситени масти 0g 0%
Јаглехидрати 10g 4%
од кои шеќери 10g 11%
Протеини 0g 0%
Сол 0.33g 5%

Состојки

вода, глукоза, киселина (лимонска киселина), регулатор на киселост (натриум цитрат, калиум цитрат), фруктоза, стабилизатори (E 414, E 445), засладувачи (***аспартам, ацесулфам-K), ароми, боја (брилијант сина FCF), витамин B6 (пиридоксин хидрохлорид).

 

Содржи извор на фенилаланин.

(*) Референтен внес за просечен возрасен човек (8400 kJ / 2000 kcal). % ** НРВ - Нутритивна референтнф вредност.

Powerade Golden Mango

Hегазиран освежителен безалкохолен пијалак со вкус на манго и додаден витамин Б6. Содржи шеќер и засладувачи.

Нутритивни вредности во
Квантитет per 250mL
Енергија 185kJ / 43kcal (%*)
Масти 0g 0%
од кои заситени масти 0g 0%
Јаглехидрати 10g 4%
од кои шеќери 10g 11%
Протеини 0g 0%
Сол 0.33g 5%

Состојки

Вода, глукоза, киселина (лимонска киселина), натриум хлорид, фруктоза, боја (каротени), стабилизатор (акација гума), антиоксиданс (аскорбинска киселина), ароми, засладувачи (***аспартам, ацесулфам-K), витамин B6 (пиридоксин хидрохлорид).

 

Содржи извор на фенилаланин.

Powerade Golden Mango