Без шеќер и без компромис

Ја гледаш на местата каде што се движиш, може да го замислиш и слушнеш препознатливиот звук на отворање на шишето, ти ги скокотка сетилата... Време е да ја пробаш!

Важни напомени:

 Нема компромис кога е вкусот во прашање.

Не можеш да судиш ако не пробаш 😉.

Сега пушти звук и слушни што сака Coca‑Cola Zero

да каже за себе:

Coca-Cola Original Taste

Coca‑Cola Zero

Единствен вкус кој носи врвно уживање, инспирација и вистинско освежување за телото, умот и духот, ја покренува силата на оптимизмот и го прави секој миг магичен.

Хранливи факти
Нутритивни вредности во: во 250 ml (%*)
Енергија: 2.3 kJ / 1 kcal (0%)
Масти 0 g (0%)
од кои заситени масти: 0 g (0%)
Јаглехидрати 0 g (0%)
од кои шеќери: 0 g (0%)
Протеини 0g (0%)
Сол 0,05g (1%)

Состојки: вода, јаглероден диоксид, боја: E 150d, засладувачи: натриум цикламат, ацесулфам К, аспартам**, киселина: фосфорна киселина, природни ароми, арома кофеин, регулатори на киселост: натриум цитрати.

* Референтен внес за просечен возрасен човек (8400 kJ / 2000 kcal).

** Содржи извор на фенилаланин.