Производи

Sprite Can

Sprite

Милиони луѓе во повеќе од 160 земји во светот уживаат во невообичаениот освежителен и неверојатно чист вкус на Sprite кој „ве охрабрува да бидете тоа што сте”, едноставно, да се покорите на својата жед.

Хранливи факти
U: 100ml %*
Енергетска вредност 185kJ / 43kcal 7%
Масти 0g 0%
Од тоа заситени масни киселини 0g 0%
Јаглехидрати 10.7g 14%
Од тоа шеќери 10.7g 39%
Протеини 0g 0%
Сол 0.02g 1%

Cool сино шише и неодолив летен вкус!

За прв пат Sprite се појави на глобалниот пазар во 60-тите години на минатиот век.

Изминативе неколку децении успеа да се искачи на четвртото место на листата на најпродавани безалкохолни пијалаци во светот.