Coca‑Cola

Coca‑Cola

Хранливи факти
U: 100ml %*
Енергетска вредност 185kJ / 44kcal 6%
Масти 0g 0%
Од тоа заситени масни киселини 0g 0%
Јаглехидрати 10.9g 10%
Од тоа шеќери 10.9g 30%
Протеини 0g 0%
Сол 0g 0%