COKE STUDIO 2024

Karol G

placeholder text - adjust locally

Karol G пристигна во Coke Studio

Суперѕвездата на регетон и урбаниот поп, Karol G, постигна огромен успех, освои „Греми“, пет латински „Греми“ и четири награди од „Билборд“ , вклучувајќи и „Жена на годината“ - со што стана првата жена што зборува само шпански јазик што ја освојува оваа престижна награда.

 

Со четири наградени албуми, огромни хит синглови како што се „Tusa“, „Provenza“, „Bichota“,  „TQG“ и „QLONA“, фановите со нетрпение очекуваат да видат што им спрема за 2024 г. Остани на Coke Studio за возбудливи новости за следните потези на Karol G...

Гледај ја сесијата на Coke Studio

Слушај плејлиста

ВИСТИНСКИ МАГИЧНИ МОМЕНТИ

Запознај ги артистите на Coke Studio 2024

Откриени се артистите на Coke Studio 2024! 

Откриј ги неверојатните артисти што ќе се појават сезонава.

placeholder text - adjust locally