Camilo

Опремен со добитна комбинација на беспрекорно пишување песни и интуитивен сензибилитет, Camilo е еден од највлијателните уметници на својата генерација. Пред неговото деби, трикратно номинираниот и петкратниот латински победник на GRAMMY® од Меделин, Колумбија, има напишано и продуцирано големи хитови за повеќе музичари, но неговата музика e таа што ја обезбедува потребната утеха и среќа на милиони луѓе. Тој има повеќе број 1 хитови и соработувал со светски суперѕвезди како Shakira, Ozuna, Rauw Alejandro, Shawn Mendes, Selena Gomez, Alejandro Sanz, Camila Cabello и Myke Towers, меѓу другите. Неговите меѓународни турнеи продолжуваат да се распродаваат во рекордно време. 

Camilo | De Adentro Pa Afuera | Coke Studio